قوانین سفرهای گروه طبیعت گردی دلتا

قوانین سفرهای گروه طبیعت گردی دلتا

 (شرکت در همهٔ سفرهای ما منوط به مطالعه و تأیید اجرای کامل قوانین گروه طبیعت گردی دلتاست)

قوانین عمومی

۱-گروه طبیعت گردی دلتا بر پایه قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و پایبندی به تمامی قوانین برای کلیه همسفران دلتا الزامی است.

مسئولیت هر گونه تخطی از قوانین جاری و ساری کشور به عهده شخص بوده و دلتا هیچ گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

۲-به دلیل حفظ شأن و محیط خانوادگی تورها، لطفاً در نوع پوشش خود دقت فرمایید و از پوشیدن لباس‌های خارج از عرف برای خانم‌ها و آقایان جدا خودداری فرمایید.

۳-استعمال هر گونه مواد مخدر، محرک و امثالهم، در تمام مدت برگزاری تور ممنوع است و گروه دلتا در هر زمان از سفر مجاز به اخراج و برخورد قانونی با فرد خاطی و کنسل نمودن تور (بدون بازگشت هزینه) می‌باشد. همچنین به‌جهت لزوم هوشیاری کامل در طول سفر و جلوگیری از عواقب ناشی از آن، خوردن هرگونه نوشیدنی الکلی برای مسافرین دلتا ممنوع می‌باشد.

۴-انجام هرگونه حرکات خطر آفرین در طول مدت سفر ممنوع می‌باشد.

-۵-مسئولیت مراقبت از هر خانواده برعهده سرپرست خانواده است. همچنین مراقبت کامل از فرزندان در طول زمان سفر برعهده والدین آن‌هاست.

۶-ثبت نام در سفر به‌منزله پذیرش کلیه قوانین و مقررات گروه دلتا برای خود و سایر همسفرانتان می‌باشد.

قوانین مربوط به خودرو

۱- به دلیل حفظ امنیت و سلامتی مسافران، هرگونه رفتارهای هیجانی و نامتعارف مانند بیرون آمدن از سانروف، نشستن بر لبه پنجره، باربند، ایستادن روی رکاب و امثالهم در طول حرکت ممنوع است.

۲- تمام اتومبیل‌ها ملزم به همراه داشتن لوازم فنی (زاپاس مناسب، جک، آچار چرخ و...) و مواردی هستند که قبل از هر تور توسط گروه اعلام می‌گردد. لذا در صورت نیاز به امداد، هر اتومبیل می‌بایست از تجهیزات شخصی خود استفاده کند. این لوازم در ابتدای سفر توسط کادر اجرایی دلتا بررسی و در صورت همراه نداشتن تجهیزات، امکان همراهی در سفر وجود نخواهد داشت.

۳- تمامی اتومبیل‌ها با فاصله معین و در رد چرخ اتومبیل جلویی و پشت سر اتومبیل مارشال (لیدر) حرکت کرده و از هرگونه حرکات اضافی در مسیر جدا پرهیز کنند. همچنین در صورت ارائه چیدمان و ترتیب حرکت اتومبیل‌ها توسط لیدر به آن پایبند باشند. لطفاً از سبقت گرفتن از همدیگر و رانندگی پر خطر در جاده‌ها و بیراهه‌ها خودداری فرمایید.

۴- با توجه به قرار داشتن تجهیزات ارتباطی در تمام اتومبیل‌ها لطفاً از شوخی‌های نامناسب و مکالمات غیر ضروری پشت بیسیم جدا خودداری فرمایید.

۵- توجه داشته باشید، با توجه به احتمال بروز خرابی/حادثه و... برای هر کدام از مسافرین در سفرهای آفرودی،آمادگی، صبوری و کار گروهی از ملزومات شرکت در سفرهای بیراهه‌نوردی است.

6- هر کدام از مسافران با آگاهی از چالش‌های احتمالی سفرهای آفرودی در برنامه‌ها شرکت می‌کند. بنابراین مسئولیت بروز هرگونه اتفاق/حادثه برای همسفران یا خودروی ایشان برعهده خودشان بوده و دلتا مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. گفتنی است که تمام تلاش تیم فنی و اجرایی دلتا در طول سفر، سفری بی‌خطر و مساعدت به همسفران بر رفع معایب احتمالی خواهد بود.

7- از کامل بودن مدارک خودرو شامل بیمه‌نامه معتبر، معاینه فنی، کم‌تر بودن میزان خلافی خودرو از حد مجاز، نداشتن شکایت روی خودرو و... اطمینان حاصل فرمایید.

8-مسافرین بدون خودرو که با خودروی گروه سفر می‌کنند، در صورت درخواست واحدهای انتظامی برای بازدید از خودرو، ملزم هستند شخصاً وسایل و کوله خود را تخلیه نمایند و در صورت همراه داشتن هر وسیله غیر متعارف، مسئولیت پاسخگویی به عهده خود فرد می‌باشد.

قوانین زیست محیطی

۱- به دلیل احترام به بافت محلی لطفاً در عبور از جوامع محلی و برخورد با ساکنین آن‌جا، حجاب و پوشش مناسب خود را رعایت کرده و صدای موسیقی اتومبیل‌ها را کم کرده و از رانندگی پرخطر جدا خودداری فرمایید.

۲- اساس طبیعت‌گردی مسئـــولانه بر احترام و تلاش برای حفظ و حراست حداکـثری از محیط زیست می‌باشد. این مهم با همـــکاری همه امکان‌پذیر است؛ رهاکردن هرگونه زباله شامل زباله‌های غیرقابل بازیافت (مانند ته‌سیگار، ظروف یک‌بار مصرف، پلاستیک، شیشه و...) زباله‌های زیست تخریب پذیر (مانند پوست میوه، پوست تخمه، پسماند غذا) در طبیعت و مسیر اکیداً ممنوع است.
گفتنی است که مسئولیت جمع آوری، نگهداری و حمل زباله هر خودرو به عهده هر مسافر می‌باشد.

۳- ورود خارج از برنامه به عرصه‌های طبیعی شامل مراتع، رودخانه‌ها و... ممنوع می‌باشد. اصول سافاری گروه دلتا بر مبنای طبیعت گردی مسئولانه است.

۴-. یادمان باشد ما در طبیعت مهمان هستیم. و طبیعت بستر زندگی گونه‌های مختلف حشرات، حیوانات و گیاهان است. بنابراین آمادگی مواجهه با آن‌ها و خطرات احتمالی را داشته باشیم.

۵-پیش بینی وضع هوا مربوط به نزدیک‌ترین ایستگاه هواشناسی و الگوهای ماهواره‌ای است. با توجه به حضور ما در طبیعت و غیرقابل پیش‌بینی بودن وضع هوا، امکان بروز خطا و اشتباه محتمل می‌باشد. فلذا هر فرد و خودرو می‌بایست آمادگی لازم را در مواجهه با شرایط غیرقابل پیش‌بینی داشته باشد.

زمان‌بندی

۱-به دلیل احترام به دیگر همسفران لطفاً در موعد مقرر در محل حاضر شوید و زمان خود را مطابق با برنامه‌های زمانی اعلام شده مدیریت کنید. بدیهی است مسئولیت جاماندن از سفر به دلیل تأخیر در حضور به‌موقع، برعهده خود شخص بوده و وقت‌شناسی همسفران به اجرای برنامه طبق زبان‌بندی کمک خواهد کرد.

۲-در طول برنامه و در فواصل مشخص، گروه برای استراحت، عکاسی، پر کردن سوخت و... توقف می‌کند، خواهشمند است به هیچ‌وجه خارج از برنامه‌ی گروه در طول مسیر توقف نفرمایید.

۳-در صورت بروز شرایط فورس ماژور مانند حادثه برای خودروها یا همسفران یا امثالهم، لیدر می‌تواند تمام یا بخشی از برنامه‌های اعلام شده را تغییر و یا کنسل کند.

کنســـلی

۱-از لحظه ثبت نام به دلیل برنامه ریزی، تهیه مواد غذایی و رزرو اقامتگاه‌ها/ هتل‌ها و... امکان کنسلی تا
 10 روز قبل از سفر با کسر ۱۰ درصد هزینه
 5 روز قبل از سفر با کسر ۵۰ درصد هزینه
 72 ساعت قبل سفر با کسر ۷۰ درصد هزینه
و کمتر از 72 ساعت با کسر کل مبلغ پرداختی امکان پذیر است.

لازم به ذکر است بعد از تکمیل ظرفیت سفر حتی در صورتی که چند روز تا زمان سفر باقی مانده باشد، به دلیل بسته شدن ثبت نام، در صورت کنسلی هزینه کامل کسر خواهد شد.

تبصره: سفرهایی که در آنها مراکز اقامتی و یا از حمل و نقل عمومی (هواپیما، قطار و...) استفاده می‌گردد در صورت کنسلی و یا جابجایی مطابق قوانین کنسلی آنها عمل خواهد شد.

۲- امکان جابجایی اسامی نفرات تا 72 ساعت قبل از سفر با هماهنگی امکان پذیر است. (جز در سفرهایی که بلیط / مجوز به نام فرد صادر شده است)

۳- پس از تاریخ اعلام شده برای ثبت نام یا تکمیل ثبت نام امکان اضافه شدن هیچ یک از عزیزان نخواهد بود. برای جلوگیری از تضییع حقوق سایرین، این شرایط برای همه یکسان می‌باشد
4. سیستم رزرو در سفرها دلتا وجود ندارد و فقط واریز وجه کامل و ارائهٔ اطلاعات کامل در زمان مقرر به منزله‌ی ثبت نام قطعی سفر می‌باشد.

 

گروه طبیعت‌گردی دلتا، امیدوار است با رعایت وتوجه حداکثری به مجموعه قوانینی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، سفری با کیفیت، بی‌خطر و پر از خاطره را برای همسفران خود رقم بزند.

با تشکر از همراهی همه ی عزیزان